Organik İç Ceviz
Organik İç Ceviz

Organik İç Ceviz

Fiyat : ₺782,00(KDV Dahil)

Sertifikalı Organik Ceviz İçi - 1000 g

1000 g

Artır Azalt

Sertifikalı Organik iç cevizlerimiz bio çeşitliliği fazla Elazığ ve Tokat'ın yüksek rakımlı dağlarında, yerel üretici çiftçinin el emeği, göz nuru ile toplanıyor. Yeşilliklerin kokusunu içine çeken cevizlerimiz, üretim aşamasında herhangi kimyasal bir girdi olmadan, organik tarım esaslarına ve felsefesine uygun olarak üretilip, paketlenmeden önce kırılarak en saf haliyle size Ekozel dostlarına  ulaştırılıyor. 

Sincaplar, kışlık yiyecek deposu amacıyla toprağa gömdüğü cevizlerin tamamını kış boyunca tüketmemektedirler. İşte tüketmeyip toprakta unuttukları bu cevizler zaman içinde tohum değeri kazanıp yetişmiş ve ceviz ağacı haline gelmişlerdir. Tamamen doğal yollarla yetişen bu ağaçlarda hiçbir insan katkısı olmadan gene tamamen doğal ve organik yöntemlerle üretimini yaptığımız ürünümüzü organik sertifikamızla siz değerli Ekozel dostlarının beğenisine sunuyoruz.

Organik Ceviz İçi

Organik Ceviz, Anadolu'da 81 vilayetin tümünde yetiştirilmesi mümkün olan ve özellikle suyun zengin olduğu bölgelerde verimli bir şekilde yetişebilen bir kuruyemiş çeşididir. Yetiştirildiği her bölgede birkaç sene sonrasında verimli bir şekilde yemiş vermeye başlayan ceviz, öncelikle yeşil sonrasında yeşil kabuğunun kuruması ile kahverengi kabuğuna kavuşur ve bu sayede olgunluk elde eder. Olgunlaşan cevizlerim toplanması ve kırılması sayesinde de artık istenilen her noktada kullanılabilecek ceviz içi elde edilir.

Ceviz içi direkt bir şekilde tüketim sağlanabilmesi için kahverengi veya sarımsı kabuğuyla içeriğinde kendine ait yüksek yağ, protein ve karbonhidrat değeri barındırmaktadır. Bunun yanında aynı zamanda lif içeriği güçlü olan ve sodyum ile potasyum mineralleri açısından da zengin olan ceviz, hem çocuklar hem yetişkinler için birçok noktada keyifli bir şekilde tüketilebilir.

Ceviz içi herkes tarafından günlük birkaç adet tüketilmesi gereken bir kuruyemiştir. Bu açıdan doğru şekilde muhafaza edildiğinde, içeriğindeki yağ asitlerini ve aromatik tadını kaybetmeyen ceviz, tüketime hazır halde her an evinizde ve işyerinizde yer alabilir. Çünkü Ekozel Organik size tek bir tarladan organik tarım yöntemi ile elde edilmiş cevizleri toplayarak, her an tüketilebilecek ceviz içi haline getirmiş ve paketli halde sunmuştur.

Organik İç Ceviz Besin ve Kalori Değerleri Nelerdir?

Organik iç ceviz, enerji, yağ, protein ve karbonhidrat açısından zengin bir "organik kuruyemiş" türüdür. Aynı zamanda, cevizler, lif bakımından da oldukça zengindir ve doğal bir enerji kaynağı olarak bilinir. Cevizler, çeşitli mutfak uygulamalarında kullanılabilir ve enerji ihtiyacınızı karşılamak için harika bir seçenektir. Ancak, spesifik besin ve kalori değerleri için, paket üzerindeki besin değerleri etiketini kontrol etmek önemlidir.

Besin Değerleri/100g.:

  • Enerji                       : 654 kcal
  • Yağ                           : 10 g
  • Karbonhidrat         : 10,13 g
  • Protein                    : 15 g
  • Diyet Lif                   : 7 g

 

Organik İç Ceviz Nasıl Kullanılır?

Organik iç ceviz, mutfakta oldukça çeşitli ve esnek bir kullanıma sahiptir. Cevizler, salatalara, tatlılara ve yemeklere ekstra lezzet ve doku katmak için kullanılabilir. Ayrıca, cevizleri doğrudan atıştırmalık olarak tüketebilir veya ceviz ezmesi yapmak için kullanabilirsiniz. Cevizler, ev yapımı granola, müsli ve enerji barlarında da popüler bir malzemedir. Ayrıca, cevizleri kavurarak farklı bir lezzet profili elde edebilir ve çeşitli tariflerde kullanabilirsiniz.

Organik İç Ceviz Vitamin Değerleri Nelerdir?

Organik iç ceviz, çeşitli vitaminler açısından zengin bir organik kuruyemiş seçeneğidir. Cevizler, özellikle E vitamini ve B vitaminleri kompleksi açısından bilinir. Ayrıca, cevizler, mineraller açısından da zengin olup, magnezyum ve çinko gibi mineraller içerir. Ancak, spesifik vitamin ve mineral değerleri için, ürünün besin değerleri etiketini kontrol etmek en doğrusudur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR