Ekozel OrganikKayısının anavatanı olan Malatya’da 1996 yılında Kürecik bölgesinin 1800 rakımlı bir dağ köyünde, eski adı Kubatan olan Tataruşağı köyünde 28 dönüm arazi üzerinde endüstriyel tarıma karşı alternatif olarak atalarımızın yapmış olduğu sürdürebilinir geleneksel tarım yöntemleriyle günümüzün bilimsel tarım tekniklerini sentezleyip ekolojik kayısı üretimine  başlayıp daha sonra ekolojik tarımın yaygınlaşmasıyla beraber 2007 yılında şirketleşerek ekolojik dünyasına merhaba dedik.

Ürünlerimiz tarlada kullanıcıya ulaşana kadar uluslararası kontrol ve sertifikasyon firmaları tarafından her aşaması denetlenip, British Retail Consortium (BRC) Global Standart belgesi başta olmak üzere, diğer uluslararası standartlara göre işlenip üretilip paketlenmiştir. Ticaretten dürüstlük ve samimiyetli bizler için ilk kuraldır. Uzun süreye dayanan ilişkilerin tarafların karşılıklı olarak dürüst davranması ile devam edebileceğini olan inancımız gerek sosyal yaşamımızda, gerekse iş hayatımızda attığımız her adımı bu inanç ve yaşam felsefesiyle atıyoruz. Ekozel Organik Tarım Ürünleri ekolojiyi salt bir tarım meyvesi veya sebzesi olarak değerlendirmemektedir. Ekolojiyi bir yaşam felsefesi olarak görüp, bütün canlıları içine alan geniş bir perspektifte bakıyoruz.

Ekozel Organik Tarım Ürünleri üretici çiftçinin hakkettiği alınterinin karşılığını almasını savunan adil ticaretten (fair trade) yanadır. En büyük arzumuz ve temennimiz yaşadığımız yerkürenin doğal kaynaklarını hoyratça kirletip tüketmeden, az üretip az tüketen yaşanılabilinir ekolojik başka bir dünya.

Ekozel Organik Tarım Ürünlerinin Üretim ve Ticari Felsefesi Nedir?

Alınterine Saygı

Biz gıdada ki endüstriyel üretim tarzına karşı atalarımızdan miras kalan geleneksel organik tarım üretimini savunuyoruz ve sistemimizin merkezine üretici ile tüketici arasında organik bir bağ kurup bir köprü oluyoruz.

Dayanışma

Endüstriyel üretim tarımına karşı doğa ve insan dostu ekolojik üretimi, endüstriyel pazarlamaya karşı dayanışma odaklı pazarlamayı savunuyoruz.

Güvenli Gıda

Endüstriyel tarımın aksine tüketici tükettiği gıdanın tohumdan son kullanıcıya gelene kadar her evresini izlediğini, hangi şartlarda, nasıl ve nerede üretildiğini bilmesi gerektiğini savunuyoruz.

Ekolojiye Saygı

Yaşadığımız yer yerkürede bir karıncanın hakkı ile bir insanın hakkının yani tüm canlıların eşit yaşam haklara sahip olduğu savunuyoruz. Yaşamın olmasa olmaz elementleri olan toprak, hava ve suyumuzu asla kimyasal gübre ve ilaçlarla kirletmiyoruz.

Ulaşılabilir Fiyatlar

Yüksek fiyat politikalarına karşı adil fiyat politikasını savunarak sürdürülebilinir sağlıklı ve güvenilir organik gıdaya ulaşımı temel bir insan hakkı olarak görüyoruz.

Ekozel Organik Tarım Ürünleri Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Akçadağ Ziraat Odası ve Bodrum Esnaf ve Sanatkârlar Odası üyesidir.

En temel sloganımız: EKOLOJİK DÜŞÜN, EKOLOJİK YAŞA, EKOLOJİK BESLEN, SAĞLIKLI YAŞA...

Hasan Karaman I Ekozel Organik Tarım Ürünleri Kurucusu I Organik Kayısı Üreticisi

                                                                     Organik Kayısı Hasadı

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR