Organik Karakovan Balı
Organik Karakovan Balı

Organik Karakovan Balı

Fiyat : ₺590,00(KDV Dahil)

Organik Petekli Karakovan Balı

1000 g

Artır Azalt

organik-karakovan-bali

Tozantı Yaylasında bulunan Karakovan arılıklarımız sepet ve kütük kovanlardan oluşan, geleneksel yöntemlerle elde edilen, fındık çubuğundan örülen karakovan sepetler ve ağaçların oyulması ile elde edilen karakovan kütüklerden hiçbir insan müdahalesi olmadan mumunu arının yaptığı organik karakovan balı elde edilir.

Hijyenik ve temiz bir ortamda organik karakovan ballarımız paketlenir ve sofralarımıza sunulur.

Tozanlı Vadisi, Sivas, Hafik, Doğanşar, Yıldız dağı, Tokat il sınırını kapsayan bir vadidir. Tozanlı Vadisi tarım bakanlığı tarafından organik arıcılık yapılmak için izole edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Yörede tarım yapılmamaktadır. Tozanlı Vadisi, Tokat ve Sivas iklimine uymayan mikroklima özelliği olan bakir bir bölgedir. Tozanlı Yaylası karayoluna 50 km uzak olup, fabrika ve sanayiye de 100 km uzaktadır.

Endemik birçok bitki türüne ev sahipliği yapan Tozanlı Yaylası, bitki florası açısından çok zengin bir bölgedir. Bal kalitesi oldukça yüksektir. Kekik ve Keven ağırlıklı olmak üzere yabani bitki ve kır çiçekleri bulunmakta, enzim, vitamin, mineral değerleri yüksek, Türkiye'nin en değerli organik bal ve arı ürünleri üretilmektedir.

www.ekozelorganik.com

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR