Organik Karabuğday Unu
Organik Karabuğday Unu

Organik Karabuğday Unu

 

greçkaYerli üretimdir ve çiğ karabuğday tanelerinin geleneksel yolla öğütülmesi ile elde edilir. Tüm hamur işleri ve ekmek yapılabilir. Vegan ve Glütensiz beslenmeye uygundur.  Glüten içermez ve ari bir alanda üretilip paketlenmektedir. Gluten duyarlılığı olanlar ve Çölyak Hastaları tarafından da rahatça tüketilebilir.  Karabuğday, unu da yapılmasına rağmen tahıl değil kuzukulağıgiller familyasından bir bitkidir. 

Karabuğday Yüksek lif oranı ve yüksek besin değerine sahiptir. Kalorisi düşüktür 100 gr pişmiş karabuğdayın kalorisi yaklasık 90 kcal'dir. B vitamini açısından zengindir. Hafif aromalı pek de baskın olmayan tadı bulgura benzer. Ekozel Karabuğday unu hiçbir katkı ve koruyucu içermez çiğdir. Isıl işlem görmemiştir. 

Organik karabuğday Unu bir çok Hamur işinde (Kurabiye, kek, pasta, ekmek, makarna..) sütlü tatlılarda, çorba ve soslarda tek başına veya başka unlarla karıştırılarak kullanılabilir. Demir, Magnezyum ve fosfor içeriği yüksektir.  Hiç Bir katkısı maddesi ve Glüten içermez.

www.ekozelorganik.com

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR