Organik Çiğ Fındık
Organik Çiğ Fındık

Organik Çiğ Fındık

Fiyat : ₺280,00(KDV Dahil)

250 g

Artır Azalt

Organik naturel fındıklarımız bio çeşitliliği fazla Karadeniz’in yüksek rakımlı dağlarında, yerel üretici çiftçinin el emeği, göz nuru ile toplanıyor. Yeşilliklerin kokusunu içine çeken fındıklarımız, üretim aşamasında herhangi kimyasal bir girdi olmadan, organik tarım esaslarına ve felsefesine uygun olarak üretilip, paketlenmeden önce kırılarak en saf haliyle size Ekozel dostlarına ulaştırılıyor. 

Fındık meyvesi çok eski zamanlardan bu yana beğenilerek tüketilmektedir. Zaman zaman hükümdar sofralarına giren fındık meyveleri sonraları Akdeniz bölgesinde ticaretin artması ve genişlemesi ile bir servet ve bereket timsali halini almıştır.

Dünya çapında yetiştirilme alanı bulan ve rağbet gören fındık, tarımla uğraşan birçok küçük işletmeli ailelerin geçim kaynağı olmuştur. Daha sonraları yetiştirilme alanları genişletilerek ithalatta ve ihracatta yerini almıştır.

Fındık insan hayatına öyle bir yerleşmiştir ki geçmişten bugüne kadar edebiyatta, folklorda, sözlüklerde, seyahatnamelerde ve hatta tıpta adından bahsettirmiştir. Böylelikle fındık insanlığın vazgeçilmez ürünlerinden biri olmuştur.

Enerji                       : 628 kcal

Yağ                           : 60.8 g

Karbonhidrat         : 16.7 g                                                                             

Protein                    : 15 g                                                                        

Diyet  Lif                  : 9.7 g

 

www.ekozelorganik.com

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR