Organik Çiçek Yayla Balı
Organik Çiçek Yayla Balı

Organik Çiçek Balı

Fiyat : ₺642,00(KDV Dahil)

500 g

Artır Azalt

Organik Çiçek Süzme Balı

Anadolu'da arıcılık ilk olarak ilk M.Ö. 1300 dolaylarında Boğazköy'de bulunan Hitit yazıtlarında rastlamaktayız. Hititler, özellikle kutsal binaların yapımında kullandıkları taşlara bal döküp kutsarlarmış. Balın aynı zamanda kötülüklere karşı koruduğu da düşünülürmüş bu uygulama ile.

Tozantı Yaylası Organik Balı

Çok zengin bir bioçeşitlilik floraya sahip olan Sivas - Tokat sınırında bulunan coğrafi yapısı içerisinde 1000'den fazla çeşit endemik çiçek türünün bulunması Tozantı balına eşsiz bir tat katmış ve besin değerini eşsiz kılmıştır. Ekozel markalı organik balımız 2500 rakımlı bir dağda üretiliyor.

Tozantı Yaylasında bulunan Karakovan arılıklarımız sepet ve kütük kovanlardan oluşan, ilkel yöntemlerle elde edilen, fındık çubuğundan örülen karakovan sepetler ve ağaçların oyulması ile elde edilen karakovan kütüklerden hiçbir insan müdahalesi olmadan mumunu arının yaptığı organik karakovan balı elde edilirr. Elde edilen ballar süzülerek. Hijyenik ve temiz bir ortamda organik karakovan süzme ballarımız paketlenir ve sofralarımıza sunulur.

Organik Balın Özellikleri;

Organik balın üretildiği bölgede hiçbir zirai ilaçlama, suni gübreleme yapılmaz. Arıların kimyasal kirlilik bulunan bir çiçekten bal alma imkanı yoktur.

Organik bal üretilen kovanlarda hiçbir ilaçlama yapılmaz, hiçbir katkı maddesi kullanılmaz.

Organik bal üretlien kovanlarda kalıntısız organik mumlar kullanılır.
Kovanların hiçbirinde kimyasal boya, naylon örtü, paslanır malzeme kullanılmaz.
Çerçevelerde çivi bulunmaz, çerçeve telleri paslanmaz krom çeliktir.
Kısacası organik bal bundan 1000 yıl önce doğada arılar kendi kendine nasıl bal üretiyorsa bu üretim şeklinin modernleştirilmiş halidir.

ttps://www.ekozelorganik.com

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR