Kabak Çekirdeği İçi
Kabak Çekirdeği İçi

Kabak Çekirdeği İçi

Fiyat : ₺68,00(KDV Dahil)

250 g

Artır Azalt

Kabak kabak çekirdeği içi salatalara ceviz ve badem gibi kuruyemişlerin eklendiğini biliyorsunuz. Peki biraz farklılık arıyor musunuz? Öyleyse kabak çekirdekleri muhteşem bir seçim olabilir. Daha yoğun bir tat arıyorsanız kabak çekirdeklerini önceden birkaç dakika tavada kavurabilir, soğuduktan sonra salatanıza karıştırabilirsiniz.

Kabak ve kabak çekirdeğinin ana vatanı Amerika kıtası olup, Kuzey, Orta ve Güney Amerika’ya özgü farklı türleri yetiştirilmektedir. Milattan önce 7000 ile 5500 yıllarına ait Meksika’da bulunan kabak çekirdekleri anavatanının Amerika olduğuna dair en eski kanıttır. 

Yerli Amerikan halkları arasında çok iyi bilinen bir besin maddesi olan kabak ve kabak çekirdeği, hem temel besin maddelerinden bir olmuş hem de tıbbi amaçlarla kullanılmıştır. Özellikle Güney Amerika’da kabak çekirdeklerinin kullanımı Aztek uygarlığına kadar uzanmaktadır. Amerika kıtasının keşfi ile kabak çekirdekleri yüzyıllar içerisinde tüm dünyaya yayılmıştır. Doğu Avrupa ve Akdeniz Bölgesinde (özellikle Yunanistan’da) kabak çekirdeğinin aşçılık alanında kullanımı çok yaygınlaşmıştır

www.ekozelorganik.com

 

 

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR