Organik Çiğ Kabak Çekirdeği
Organik Çiğ Kabak Çekirdeği

Organik Çiğ Kabak Çekirdeği

Fiyat : ₺335,00(KDV Dahil)

500 g

Artır Azalt

 

Organik kabak çekirdeği, kabak sebzesinin içindeki çekirdekler kurutularak elde edilmektedir. Üretim aşamasında herhangi kimyasal bir girdi olmadan, organik tarım esaslarına ve felsefesine uygun olarak üretilip en saf haliyle size Ekozel dostlarına ulaştırılıyoruz.

Organik çiğ kabak çekirdeği, pestisit veya sentetik gübre kullanılmadan yetiştirilen kabak çekirdekleridir.

Organik kabak çekirdeği, organik olmayanlara kabak çekirdeklerine göre daha sağlıklı bir alternatif olarak kabul edilir. Bunun nedeni, organik kabak çekirdeklerinin şunlar gibi daha fazla besin içermesidir:

Organik kabak çekirdeği, tuzlu veya tatlı atıştırmalık olarak tüketilebilir. Ayrıca salatalara, yulaf ezmesine veya yoğurda eklenebilirler. Ayrıca kek, kurabiye ve diğer tatlılarda da kullanılabilirler.

Organik kabak çekirdeği satın alırken, Organik sertifikalı olanları seçtiğinizden emin olun. Bu, kabak çekirdeklerinin pestisit veya sentetik gübre kullanılmadan yetiştirildiği ve işlendiği anlamına gelir.

Organik kabak çekirdeğini saklamak için, serin, kuru ve karanlık bir yerde hava geçirmez bir kapta saklayın. Doğru şekilde saklandığında, organik kabak çekirdeği 12 aya kadar dayanabilir.

Organik Kabak çekirdeği; kendine özgü lezzete sahip olan, dört mevsim boyunca her yaş grubunun tüketebileceği bir kuruyemiş çeşididir. Kabak çekirdeği kalori değerleri 100 gram için ortalama 560 kcal kalori içermektedir. Bir avuç yani yaklaşık 10 gramında 56 kalori bulunmaktadır.

Organik Çiğ Kabak Çekirdeği Besin ve Kalori Değerleri Nelerdir?

Organik çiğ kabak çekirdeği, besin değeri yüksek bir organik kuruyemiş olarak bilinir. Genel olarak, bu çekirdekler protein, lif, yağ ve karbonhidrat açısından zengindir. Özellikle vegan ve vejetaryen diyetler için protein kaynağı olarak popülerdir. Aynı zamanda, enerji veren bir besin olan kabak çekirdeği, doğal ve organik bir şekilde tüketildiğinde, gün içinde enerji seviyenizi artırabilir. Ancak, spesifik besin ve kalori değerleri konusunda detaylı bilgi için paket üzerindeki besin değerleri etiketini kontrol etmek önemlidir.

Organik Çiğ Kabak Çekirdeği Nasıl Kullanılır?

Organik çiğ kabak çekirdeği, mutfakta oldukça çeşitli kullanımlara sahiptir. Salatalara, yoğurtlara veya çorbalarınıza ekleyerek yemeklerinize farklı bir tat ve doku katabilirsiniz. Ayrıca, kabak çekirdeklerini kendi başlarına atıştırmalık olarak tüketebilir veya farklı yemek tariflerinde malzeme olarak kullanabilirsiniz. Ekmek yapımında, hamur işlerinde veya granola barlarınızda doğal bir çıtırtı ve besin kaynağı olarak da değerlendirebilirsiniz. Ayrıca, çekirdekleri kavurarak farklı bir lezzet profili elde edebilir ve mutfakta daha pek çok tarife dahil edebilirsiniz.

Organik Çiğ Kabak Çekirdeği Vitamin Değerleri Nelerdir?

Organik çiğ kabak çekirdeği, vitamin açısından da oldukça zengindir. Özellikle B vitamini kompleksi açısından zengin olan kabak çekirdeği, Ayrıca, kabak çekirdekleri, mineraller açısından da zengindir ve çinko, magnezyum gibi mineralleri içerir. Ancak, vitamin ve mineral değerleri konusunda daha spesifik bilgiler için, ürünün besin değerleri etiketini kontrol etmek en doğrusudur.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR